bilgi@tekilziyaretci.com +90 544 226 57 40

Network Marketing ile Sürekli Bağlantı Halinde Olun

0 Comments

Motivasyon, network marketing modelinin temelinde yer alır. Şirketlerin network marketing ekiplerine katılan kişileri şirketin ürünleri, parçası oldukları takım ve çalışma arkadaşları, üstleri ve altları hakkında heyecanlı ve motive olmalarını sağlamak, bireysel ve kurumsal başarı için çok önemlidir.

Satışın Arkasındaki Görünmeyen Güç

Satış ekiplerinin motivasyon ve heyecanlarını yüksek tutmak adına şirketler çeşitli etkinlikler düzenler, primler ve ödüller verirler. Ancak ekiplerin verimli bir biçimde çalışmasını sağlayan esas sistem, model, kendini göstermez. Network marketing reklam ve tanıtımla ilgili değildir, insanlarla ilgilidir.

İnternetle gelişen iletişim olanakları, network marketing olanaklarını da satış ekiplerinin kişisel yeteneklerinin ötesine taşımıştır. Müşteri ve satıcının çok hızlı bir biçimde bir araya gelebildiği günümüzde, müşteri memnuniyetini garantilemek için anlık stok kontrolü, kesin teslimat tarihi verebilme, ödemenin güvenle alınabilmesi, satış ekibinin başarısı için çok önemlidir.

Satış ekiplerinin performanslarının takibi ise kazanacakları prim, terfi olanakları açısından çok önemlidir. Aynı zamanda ürünlerle ilgili değişiklik ve gelişmelerin anlık olarak ekiplerle paylaşılması çok önemlidir.

Veriler Arasında Kaybolmadan Karar Vermek İçin

Fotoğrafın diğer tarafında, satış ekiplerinin performanslarının takibi üretim, sevkiyat ve pazarlama departmanları için büyük önem taşımaktadır. Satışları yüksek olan ürünlere üretim ve sevkiyatlarda öncelik verilmesi, satışları düşük ürünlerin satışlarını arttırmak için ne gibi faaliyetlerde bulunulabileceği elde edilen bu verilerle kararlaştırılır.

Tüm bu işlevleri yürütmek adına piyasada network marketing yazılım firmaları tarafından üretilen birçok network marketing yazılımı bulunsa da bu programların birçoğu kullanıcılara ihtiyaçları olan güvenlik, hız ve esnekliği sağlayamamaktadır. Diğer taraftan limoonsoft.com sitesinde network marketing için özel çözümlerini sergileyen Limoon Digital Solutions, farklı ihtiyaçlara cevap verebilen gerçek yeni nesil network marketing çözümleri üreten ilk şirket olmuştur.