bilgi@tekilziyaretci.com +90 544 226 57 40

Sosyal Medya Videolarınız İçin Profesyonel Çekimler Nasıl Yapılır?

0 Comments

Günümüzde sosyal medya platformları insanlara ulaşmak için en uygun ve ucuz alanlar olarak dikkat çekmektedir. İşletmelerde sosyal medyanın sağladığı avantajları en uygun biçimde değerlendirebilmek için, kendilerini, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtan görseller ve videolar kullanmaktadırlar. Çekilen şirket tanıtım filmi genellikle sadece sosyal medya da değil, şirketin internet sitesinde de kullanılmaktadır.

Profesyonel Video Çekimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ürün tanıtım filmi çekilirken, ürünün ve ürünün bulunduğu mekânın aydınlatması çok önemlidir. Ürünün daha canlı ve taze gözükmesi için gerekirse boyanması çokça kullanılan bir yöntemdir. Bu videoların çekimi konusunda sonsuz alternatif bulunmaktadır. Özellikle gıda ürünlerinin videolarında kullanılan bazı yöntemler, video çekimi konusuna aşina olmayan kişilere çok uzaktır.

Videolarda en önemli noktalardan biri oyunculuk, ses tonu ve müzik kullanımıdır. Ses, izleyicilerin videoyu izlemeye devam etmesi için çok önemlidir. Bundan dolayı videoda anlatım yapacak veya oynayacak kişinin ses tonunun ve şivesinin, müşteri kitlesine hitap ediyor olması çok önemlidir.

Çevrenin tam olarak kontrol ediliyor olması, video çekilirken arkadan istenmeyen kişi, araç ve hayvanların geçmesi veya müşterinin görmesinin istenmediği şeylerin önceden belirlenip, buna göre çekim yapılması da büyük önem taşır.

Ekipman Kalitesinden Önce Ekip Kalitesi

Genel kanı olarak kaliteli, profesyonel görünümlü fotoğraflar ve videolar çekmek için yüksek kaliteli ve pahalı ekipmanlar gerektiği düşünülür. Ancak bu hatalı bir yargıdır. Doğru ayarlarda, doğru ışıkta ve doğru ellerde kullanılan ortalama cep telefonu ile yüksek prodüksiyona sahipmiş gibi duran içerikler üretimi mümkündür.

Burada gereken profesyonel ekipman değil, ekipmanları kullanacak kişilerin tecrübeli profesyoneller olmasıdır. Ani kamera hareketleri, hızlı geçişler kesinlikle kaçınılması gereken kamera kullanım biçimleridir. Kameranın mümkün olduğunca yavaş, görüntüde bozulma olmayacak hızda hareket ettirilmesi gerekmektedir. Bunun için birçok araç ve aparat profesyoneller tarafından kullanılmaktadır.