bilgi@tekilziyaretci.com +90 544 226 57 40

Yangın Sprink Sistemi Nedir?

0 Comments

Yangın sprink sistemi su ile çalışan bir sistemdir. Bina koridorlarına, dairelere, çalışma alanlarına kurulu olan sistem tavana montajlanır. Herhangi bir nedenden dolayı yangın çıktığında bu sistem yangını algılar. Yangının fark edilmesinin ardından alarm verilir. Sistem, tavandan su fışkırtarak yangının kontrol edilmesini sağlar. Yangın sprink sistemlerinde su boruları kullanılmaktadır. Su boruları sayesinde yangın anında tavandan yangın üzerine su fışkırtılır.

Profesyonel Yangın Danışmanı

Oturduğunuz ev veya bina için yangın danışmanı hizmeti alabilirsiniz. Yangın danışmanları bu alanda profesyonel hizmet vermek için eğitim almış kişilerdir. Başarı Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri de mimarlık ya da mühendislik mezunu danışmanlarla çalışmaktadır. Bu danışmanlar yangın mühendisliği alanında eğitimini tamamlamış, bilgi ve birikim sahibi olmuş bireylerdir. Yangın için alınması gereken güvenlik önlemleri üzerine çalışmalar düzenlerler. Proje oluşturma, projeyi uygulama, uygulanan projeyi kontrol etme gibi yetkileri bulunmaktadır. Ev veya işyeri sahipleri yangın danışmanlarından bilgi ve destek almak için Başarı Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri ile çalışabilir. Uzman kadro, müşteriler ile birebir görüşme yaparak doğru çalışma planı oluşturmaktadır.

Binalarda Yangın Merdiveni Kullanımı

Binalarda farklı nedenlerden dolayı yangın çıkabilir. Çıkan yangınlar büyüklüğüne göre maddi ve manevi kayıpların yaşanmasına neden olabilir. Bina içerisine yangın çıkması durumunda insanların güvenli bir şekilde binadan uzaklaşması gerekecektir. İnsanların binadan uzaklaşması için yangın merdiveni kullanılmaktadır. Yangın merdivenleri özel olarak tasarlanır ve üretilir.

Üretilen yangın merdivenleri sayesinde hem bina içerisindeki can güvenliği sağlanır hem de bina dışından gelecek tehditler önlenir. İnsanlar yangın anında daha güvenli ve hızlı bir şekilde binadan uzaklaşabilir. Yangın merdivenlerinin kurulumu için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Merdiven özellikleri, merdivenin binaya olan mesafesi, merdivenin yeterli seviye olup olmadığı önemlidir. Başarı Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri de uzman ekibiyle bu alanda kusursuz hizmet sunmaktadır.