bilgi@tekilziyaretci.com +90 544 226 57 40

Periyodik olarak tesisat temizliği nasıl yapılır?

0 Comments

Periyodik olarak tesisat temizliği yaptırılması kombinin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ısı tasarrufu ve ısı performansının artış göstermesi için radyatörlerin bakımlarının her yıl yada iki yılda bir yaptırılması gerekir. Eski yıllarda petek temizliği yapılırken bütün radyatörlerin yerlerinden sökülerek peteklerin içlerine basınçlı su verilerek yapılması sağlanırdı. Fakat peteklerin sökülmesi durumunda içerisindeki yağlı su ev yada işyeri gibi ortamların kirletilmesine neden olurdu. Bu durumda petek temizleme makinaları çok büyük bir buluş olarak ortaya çıkmış, insanların hijyene önem verdiği şekilde yapılan bir eylem olarak günümüzde de yapılmaktadır. Petek Temizleme servisi haftanın tüm günleri hizmet vermektedir. Özellikle İstanbul gibi şehirlerde hafta içi yoğun mesaide çalışan insanlar genellikle evlerinde hafta sonları bulunduğundan hizmeti aksatmamak için 7/24 hizmet vermekteyiz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış ikliminde peteklerin bakımı ile eş zamanlı yapılan kombi bakımı petek temizliği öncesi ve sonrasında yapılabilir. Kombi üzerinde bulunan kabin sökülerek kombi içerisinde bulunan yanma hazineleri nemli bir bez ile silinerek yapılır. Kombi gaz valfi üzerindeki ayara bakılarak gaz ayarı da yapılır. Son olarak filtre temizliği yapılarak kombi bakımı tamamlanır. İstanbul ve tüm ilçelerinde tesisat temizliği hizmeti veren firmamız yapılan her işe 2 yıl garanti vermektedir.

Petek tesisat boruları üzerinde zamanla oluşan tortu ve katranlı su kombinin içine dolarak tesisatı kirletmektedir. Bu nedenle kombinin iç temizliğini de periyodik bakım zamanında yaptırmak gerekir. Kalorifer temizleme servisimiz sizler için kombi ve petek bakımını aynı anda gerçekleştirmektedir. Bu durumda hem kombi hem de petek temizliği için ayrı ayrı servis çağırmak durumunda kalmazsınız. Kat kalorifer temizliği, merkezi sistem petek temizliği için ise her türden ekipman ve cihazlarımız mevcuttur.